„Pełni pasji…” – nowy projekt i nie tylko

To znowu ja 🙂 Ostatnio miałem trochę mało czasu. Od nowego roku na mojej stronie pojawi się kilka zmian. Będę również starał się częściej wrzucać nowe zdjęcia i planuje co miesiąc wrzucać wpis na temat ” Moje streetowe podsumowanie miesiąca”.

Ten wpis to coś dla mnie nowego, ponieważ od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie cykl zdjęć, które będą przedstawiały ludzi podczas wykonywania ich pracy, codziennych czynności czy pasji. (Z tego wywodzi się tytuł projektu – „Pełni pasji”). Chcę aby te zdjęcia zawierały się w szeroko pojętej fotografii portretowej…

Zacznijmy od początku… Pomysł wpadł mi na myśl na początku lipca 2015 roku. Zapisałem sobie go oczywiście jak większość moich pomysłów w notatniku. Tak leżał jakiś czas, lecz ja szukałem inspiracji na ten temat i oczywiście pierwszej osoby, która zgodzi się na sfotografowanie. Chciałem również, aby cykl ten nie opierał się tylko o fotografię cyfrową, ale również i o analogową.

Udało mi się dotrzeć do Pana Wojtka – malarza i rzeźbiarza, który oczywiście zgodził się na to abym zrobił mu trochę zdjęć. Gdy zacząłem robić zdjęcia od razu było widać, że jest to Jego ogromna pasja. Pan Wojtek opowiadał o tym co robi z wielkim zamiłowaniem. Bardzo lubię takie rozmowy, ponieważ można ich słuchać i słuchać… Mam nadzieję, że tę pasję udało mi się oddać na moich fotografiach.

Jeżeli znacie jakieś osoby, które są dla was w pewien sposób inspirujące i może chciałyby wziąć udział w moim cyklu to poproszę o śmiałe kontaktowanie się ze mną(nie gryzę :). A może sami możecie stać się dla kogoś inspiracją? Oczywiście w zamian za zgodę udziału w moim projekcie oferuję zdjęcia.

Kadry ze spotkania z Panem Wojtkiem załączam poniżej. Najpierw cyfrowe, a na samym dole znajduje się trochę analogowych – średnioformatowych (Kiev 88, Volna 80mm 2.8 + Ilford Delta 400@800).
Oczywiście proszę o konstruktywną krytykę (jej nigdy za wiele). 🙂

 

w1

w2

w3

w4

w5

w6

w7

w8

w9

w10

w11

w12

w13

w14

w15

w16

w17

w18

w19

w20

Published by

Leave A Comment