O mnie

Nazywam się Szymon Bartos. Urodziłem się w 1998 roku w Zduńskiej Woli. Na co dzień jestem studentem Polsko-Japońskiej Akademii Techniki Komputerowej w Warszawie oraz inżynierem mechatroniki ukończonej na Politechnice Łódzkiej, ogromnym wielbicielem fotografii i wszystkiego co z nią związane, nałogowym słuchaczem muzyki i chorobliwym petrolhead'em ;)

Fotografia jest moją największą pasją odkąd pamiętam. Zdjęcia to dla mnie uwiecznianie teraźniejszości jako pamiątkę na przyszłość. Fotografuję zarówno cyfrowo jak i analogowo. Pasjonuję się wszystkim co pokazuje życie codzienne, kreatywność, artyzm, czy wywiera emocje, ale również  tym co wymusza od odbiorcy zastanowienia. Wiąże się to również z tym co z reguły fotografuję - ludzi w ich naturalnych środowiskach. Z tego wynikają moje zamiłowanie do fotografii ulicznej, podróżniczej czy też portretowej. Jestem również jednym z twórców społeczności Łódź Street Photography. Zawsze próbuję fotografować w taki sposób, aby moje kadry były na swój sposób inne, kreatywne i pod każdym względem „dopieszczone”. Nie nazwałbym siebie „fotografem”, czy „artystą”, jestem po prostu pasjonatem, który stara się wykonywać fotografię artystyczną ;-) Oczywiście ciągle staram się rozwijać, poznawać i uczyć nowych technik czy też podejmować ciekawych wyzwań. Fotografowie, którzy niezmiennie mnie inspirują to m.in. Alex Webb, Vivian Maier, Joel Meyerowitz czy też Elliott Erwitt.

Na mojej stronie znajdziecie wiele zdjęć wykonanych przeze mnie w różnych okolicznościach. Zapraszam do oglądania, komentowania, a także do kontaktowania się ze mną tutaj :)